skip navigation

If you don't see your team on the team schedule please contact Tom Bye at tbye@JOsoftball.com  ASAP.  

Questions on 8U, 14U and 16/18U schedules email Dana at sparky04@icloud.com

All other questions to Tom at tbye@JOsoftball.com

There are no special request for State.  Teams must be available all day.  ALL teams play in State.  We need to know by Sunday night if you CAN'T play in State.   Email to tbye@josoftball.com 

A quick way to find your team or schedule is to use the control F on your key board and type in your team name or number. 

As every week, please double check schedules up until Friday afternoon for last minute changes.  

At this point you can add the games to your team page.

 

Thank you

8U Northwest

Team # Team Name Age Area Rank
1 OMGAA Storm 8U NW 7
2 Andover Sauerland 8U NW 5
3 Champlin Park Navy 8U NW 5
4 Champlin Park Silver 8U NW 5
5 Orono Hess 8U NW 5
6 STMA Blue 8U NW 4
7 STMA Gold 8U NW 4
8 MVSA Mustangs 8U NW 3
9 ROSA Matthews 8U NW 3
10 Waite Park Blue 8U NW 3
11 Rockford Herkenhoff 8U NW 2
12 Rockford Waschek 8U NW 2
14 Buffalo 8U NW 1

8U SOUthwest

Team # Team Name Age Area Rank
15 Edina Sting 8U SW 8
16 Edina Green 8U SW 7
17 Chanhassen Gold 8U SW 5
18 Chanhassen Strauss 8U SW 5
19 Tonka Blue 8U SW 5
20 Tonka White 8U SW 5
21 Bloomington Blast Blue 8U SW 4
22 Bloomington Blast Red 8U SW 4
23 612 Pann 8U SW 4
24 New Prague 8U SW 4
25 Belle Plaine 8U SW 3
26 Chaska Yellow 8U SW 3
27 Eden Prairie Ruiz 8U SW 3
28 St. Louis Park Orioles 8U SW 3
29 Prior Lake Gold 8U SW 2
30 Shakopee Buesgens 8U SW 2
31 Tonka Black 8U SW 2
32 Richfield Kleve Red 8U SW 1
33 Westonka 8U SW 1

8U Southeast

Team # Team Name Age Area Rank
34 Farmington Buck 8U SE 7
35 Eagan Bebus 8U SE 5
36 Eagan Rannow 8U SE 5
37 Northfield 8U SE 5
38 Farmington Mikolichek 8U SE 4
39 Hastings Blue 8U SE 4
40 Cottage Grove Green 8U SE 3
41 East Ridge Gold 8U SE 3
42 IGH Spartans 8U SE 3
43 South St. Paul Packers 8U SE 3
44 Apple Valley Fusion 8U SE 2
45 Hudson Navy 8U SE 2
46 Lakeville Black 8U SE 2
47 Rosemount Gold 8U SE 2
48 Rosemount Blue 8U SE 1

8-Under Northwest Week 4

Time Teams Location Field
12:00pm 1 vs 7 Princeton/Mark Park F1
12:00pm 2 vs 10 Princeton/Mark Park F2
12:00pm 3 vs 11 Princeton/Mark Park F3
1:30pm 1 vs 11 Princeton/Mark Park F1
1:30pm 3 vs 10 Princeton/Mark Park F2
1:30pm 2 vs 7 Princeton/Mark Park F3
Time Teams Location Field
12:00pm 4 vs 28 Mounds View/Rice Creek Park F3
12:00pm 12 vs 23 Mounds View/Rice Creek Park F4
1:30pm 4 vs 23 Mounds View/Rice Creek Park F3
1:30pm 12 vs 28 Mounds View/Rice Creek Park F4
3:00pm 8 vs 14 Mounds View/Rice Creek Park F3
3:00pm 6 vs 9 Mounds View/Rice Creek Park F4
4:30pm 8 vs 9 Mounds View/Rice Creek Park F3
4:30pm 6 vs 14 Mounds View/Rice Creek Park F4

8-UNDER SouthWEST WEEK 4

Time Teams Location Field
12:00pm 15 vs 34 Wayzata High School/Elm Creek F1
12:00pm 16 vs 26* Wayzata High School/Elm Creek F2
1:30pm 15 vs 26* Wayzata High School/Elm Creek F1
1:30pm 16 vs 34 Wayzata High School/Elm Creek F2
3:00pm 5 v 20 Wayzata High School/Elm Creek F1
3:00pm 17 v 21* Wayzata High School/Elm Creek F2
4:30pm 5 v 21* Wayzata High School/Elm Creek F1
4:30pm 20 v 17 Wayzata High School/Elm Creek F2
Time Teams Location Field
12:00pm 18 vs 19 Eden Prairie/Miller Park F4
12:00pm 27 vs 25 Eden Prairie/Miller Park F5
12:00pm 29 vs 39 Eden Prairie/Miller Park F6
1:30pm 18 vs 38 Eden Prairie/Miller Park F4
1:30pm 27 vs 39 Eden Prairie/Miller Park F5
1:30pm 25 vs 29 Eden Prairie/Miller Park F6
3:00pm 36 vs 38 Eden Prairie/Miller Park F4
3:00pm 19 vs 32 Eden Prairie/Miller Park F5
4:30pm 32 vs 36 Eden Prairie/Miller Park F4

8-UNDER SOUTHeast WEEK 4

Time Teams Location Field
12:00pm 42 vs 47 Rosemount/Erickson Park F1
12:00pm 22 vs 35 Rosemount/Erickson Park F2
1:30pm 22 vs 47 Rosemount/Erickson Park F1
1:30pm 35 vs 42 Rosemount/Erickson Park F2
3:00pm 46 vs 48 Rosemount/Erickson Park F1
3:00pm 31 vs 37 Rosemount/Erickson Park F2
4:30pm 31 vs 48 Rosemount/Erickson Park F1
4:30pm 37 vs 46 Rosemount/Erickson Park F2
Time Teams Location Field
12:00pm 33 vs 40 Burnsville-Savage Comm Park F1
12:00pm 30*vs 45 Burnsville-Savage Comm Park F2
1:30pm 33 vs 45 Burnsville-Savage Comm Park F1
1:30pm 30* vs 40 Burnsville-Savage Comm Park F2
3:00pm 24* vs 41 Burnsville-Savage Comm Park F1
3:00pm 43 vs 44 Burnsville-Savage Comm Park F2
4:30pm 41 vs 44 Burnsville-Savage Comm Park F1
4:30pm 24* vs 43 Burnsville-Savage Comm Park F2